PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=419590}

27 sukienek

27 Dresses
6,3 89 174
oceny
6,3 10 1 89174
27 sukienek
powrót do forum filmu 27 sukienek

Jak można puszczać film bez lektora czy napisów? Przecież nie każdy musi znać angielskiego.

ocenił(a) film na 7
Klaudia192

Ok wycofuje się tylko tvp2 HD jest bez lektora.

Klaudia192

Ja oglądam na tvp2hd i mam lektora. Żałuję, że nie mogę go wyłączyć i włączyć napisów.

Klaudia192

też mi się tak robi na kanałach hd, że odpala się bez lektora, ale można zmienić to w ustawieniach (u mnie zmieniam w ustawieniach pilota od dekodera), pozdrawiam

Klaudia192

Wkradł Ci się dość zabawny błąd. Powinno być: "[…] nie każdy musi znać angielski", a jeszcze lepiej "język angielski" ;)

Poza tym polecam jednak uczyć się angielskiego i oglądać filmy w oryginale - chociaż na początku jest to bardzo trudne (nawet znając nieźle język na piśmie, rozumienia ze słuchu trzeba się uczyć właściwie oddzielnie) to warto, bo beznamiętny lektor zagłusza świetną robotę anglosaskich aktorów, którzy grają przecież również swoim głosem, a napisy odciągają uwagę od tego, co się dzieje na ekranie…

Osobiście zaczynałam od zmiany napisów na angielskie, a teraz oglądam już filmy bez napisów, w oryginalnej wersji językowej. Jest to o tyle wygodne, że w Internecie jest bardzo dużo materiałów nagrywanych w języku angielskim i ze wszystkich mogę korzystać, nie przejmując się tym, że "oj, nie ma polskich napisów" ;)

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones