PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=419590}

27 sukienek

27 Dresses
6,3 89 165
ocen
6,3 10 1 89165
27 sukienek
powrót do forum filmu 27 sukienek

Choć uwielbiam Katherine Heigl, tego nie mogę polecić. Film nie wnosi niczego nowego, nie ma jakiegoś większego przekazu, jest mało zabawny. Wręcz mi się dłużył..

paty13

A który film z Katherine polecasz? :)

MadziulkaK7

Zdecydowanie 'Brzydka prawda', aktor też niczego sobie ;D Polecam!

ocenił(a) film na 6
paty13

Zgadzam się. Komedie romantyczne mają jakiś stały schemat itd, ale ta była wręcz nudnawa może z 2 fajne scenki, Jenny and The Jets:) Z Katherin to faktycznie o wiele lepsze są "Brzydka prawda" i choć nie przepadam za aktorem, który gra głównego bohatera to "Wpadka".

ocenił(a) film na 4
paty13

Katherine jak Katherine.
Gorzej, że znów okazuje się - jak w wielu innych romantic comedies - iż w całym NYC w ogóle nie ma w ogóle kobiet grubych, zaniedbanych etc. Wszystkie panie albo śmiało rywalizują z Katherine urodą, albo tylko niewiele jej ustępują. Mężczyźni zresztą także: jeden w drugiego to "ciacho". Jakże nie wierzyć tej wizji świata?

Mam przypuszczenie, że inspiracją dla scenarzystów były "Cztery wesela i jeden pogrzeb" (motyw uczestnictwa w iluś tam ślubach, z których dopiero ostatni okaże się własnym ślubem bohaterki). Jeśli nawet tak było, to film brytyjski okazuje się dla nich wzorcem niedościgłym.
PS Termin "komedia romantyczna" już nie zobowiązuje? Romantycznie - być może jest; zależy od indywidualnej wrażliwości widza. Ale komediowo? W którym mianowicie miejscu można się pośmiać, no w którym?

ocenił(a) film na 5
paty13

przez cały film planowałam dać 5, po czym przy końcu postanowiłam podwyższyć ocenę na 6, dokładnie w tym momencie jak główna bohaterka rypła na parkiet. Po czym wygłosiła banalną gadkę o miłości i jak dla mnie czar prysł. 5 zostaje. :)

paty13

A mi się udało znaleźć w nim przekaz. "Nie wszystko co chcesz, jest dla Ciebie dobre", to bardzo mocna lekcja życiowa. Jane była przez tyle zakochana w szefie, uważała go za ideał, a gdy w końcu się do siebie zbliżyli, czar prysł, a z kolei Kevin który ją wkurzał okazał się dla niej idealny i dał jej szczęście. Nie wiem jak Ty ale samej zdarzyło mi się popełnić ten błąd i widzieć go u osób wokół. Kiedy strasznie czegoś chcemy ale nawet jak uda nam się to dostać, a czasem i wywalczyć to po czasie się okazuje, że to nie dla nas, a wręcz potrafi nas to skrzywdzić , już nie mówię tylko o relacjach damsko-męskich ale ogólnie o takim schemacie. Poza tym lekki film ale akurat ten aspekt mi się mega spodobał oraz scena z :"Bennie and the jets", w której jak Mardsen nie jest totalnie w moim typie to niesamowicie mnie zauroczył tym swoim luzem, szaleństwem, seksapilem. Pozdrawiam :)

Kejtylyshys

Marsden* zawsze przekręce jego nazwisko :D

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones